Вікторія Ліснича: Жіноче підприємництво і лідерство – майбутнє глобальної економіки

На ІІ Міжнародному бізнес-форумі «БізнесWoman2018» Міжнародна дипломатична рада в Україні виступила в ролі ексклюзивного партнера, спонсора і взяла на себе дипломатичну місію заходу. Сотні зустрічей, десятки прийомів у посольствах, консульствах та інших «високих кабінетах», десятки годин переговорів, презентацій з однією  метою – організація ІІ Міжнародного бізнес-форуму «БізнесWoman2018».

Важливість співпраці жінок – це не лише тренд сучасності, це історія української жіночої дипломатії, яка мала у всі часи потужні впливи на міжнародні відносини. Основним завданням Форуму було продемонструвати можливості успішних жінок, коли вони об’єднуються.

23 квітня 2018 року у столицю України завітало на захід 1000 жінок з 20 країн світу: підприємиці, політикині, громадські діячки, лідерки думок.  Не залишились осторонь і чоловіки, які виявляли свою підтримку і бажання прийняти участь у жіночому заході і найкращі з них промовили вітальне слово.

Подія, яка відбулась 23 квітня – це визначне досягнення для жіночої дипломатії ХХІ сторіччя. Це результат, який демонструє відповідальність, далекоглядність та масштабність мислення Президента Міжнародної дипломатичної ради в Україні Вікторії Лісничої, якій вдалось переконати у важливості та потрібності проведення цього заходу високоповажних гостей: українських президентів Віктора Ющенка та Леоніда Кравчука, голову представництва ЄС в Україні Х’юга Мінгареллі, президента Торгово-промислової палати, Почесного консула Франції в Україні Геннадія Чижикова, президента Асоціації платників податків України  Грігол Катамадзе, народних депутатів України, Міністра енергетики та вугільної промисловості України – Ігоря Насалика, Надзвичайних та Повноважних Послів іноземних держав в Україні.

Кожен учасник заходу промовляв про вигоду кожного громадянина від жіночого лідерства. Ці вигоди очевидні: мирні переговори, мудрість, відповідальність, стрімкий економічний розвиток, нові міжнародні ринки для бізнесу.

У заході взяли участь такі видатні жінки України, як: Ярослава Хортяні – Президент Європейського Конгресу Українців, громадський діяч Угорщини та європейської діаспори, Аліна Скоморохова – генеральний директор спеціалізованого металургійного переробного підприємства ТОВ «Тін Імпекс», Раїса Панасюк – Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю КМУ,  українська громадська діячка, жінки, які відкрили власний бізнес за кордоном, Наталія Нетовкіна – Засновник  українського бренду Ювелірний Дім ZARINA, єдиний офіційний представник Ювелірного Дому Faberge в Україні та Східній Європі. Президент Громадської Організації «Ділові Українські Жінки» (ДУЖ), Ірина Верещук – Президент Міжнародного центру Балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик, Вероніка Марчук – Президент міжнародної Амбасади жінок-підприємців, Лариса Дахно – Засновник і керівник стоматологічної клініки лікаря Дахно, Юлія Жовтяк – заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату)

Вікторія Ліснича у своєму виступі зверталася до всіх жінок, незалежно від статусу, добробуту і переконань. Вона наголосила, що для плідної співпраці потрібні найкращі людські якості: треба любити один одного, надихати, допомагати ставати на ноги, поважати вибір інших людей, вірити, ризикувати заради самостійності і нових щаблів розвитку. Разом з тим, закликала популяризувати гарні приклади, бо ми не самі на цій землі, завжди є ті, хто вагається і потребує чужого досвіду, а є ті, хто мають досвід, і не знаходять можливості ним поділитися, ним скористатися.

«Жіноче підприємництво і лідерство – майбутнє глобальної економіки, – наголосила Президент Міжнародної дипломатичної ради в Україні, – тому що воно консолідує жінок управлінців, які разом можуть звернути гори, можуть підставляти сестринське плече у важкі часи, які у всіх бувають, бо всі ми люди, або навпаки вимагати миттєвих результатів, щоб не проґавити час, коли всі можуть виграти від інтенсивного режиму співпраці.

Жіноче підприємництво – це без вихідних: і на морі, і в супермаркеті, і з подругами на каві, і, звісно, на роботі.

Жіноче лідерство теж немає вихідних, бо щоденно приходять ситуації, які потрібно вирішувати тут і зараз власними компетенціями, акуратними та різкими рішеннями.

Жіноче лідерство  засноване на принципах любові до ближнього і розумінні, що людина, з якою ти працюєш, заслуговує достойного ставлення».

Кажуть, що не всі жінки здатні бути управлінцями, але, хто ж ще, крім жінки, може впоратись з десятками задач одночасно? Хто, крім жінки, має такий високий рівень відповідальності?

Що змінилось за останні 100 років? Змінилось те, що сьогодні жінки – потужні та сильні особистості, відповідальні, виконавчі, енергійні і стійкі. Про це йшлося на Форумі.

Це справа не одного дня – виховати людей, які будуть сприймати жінок підприємицями і сприйматимуть як звичну справу, що жінка-політик, жінка-президент, без сексистських жартів, оцінюючи у співпраці мозок, а не гардероб або макіяж, які не стосуються посадових питань.

Аналізуючи про свій досвід, Вікторія Ліснича підсумувала, що маленькими кроками, консолідацією зусиль ми вийдемо на ту високу гору, яка видається нам нездоланною і стрімкою. Бо, той, хто йде, обов’язково прийде до цілі, яку собі поставив.

Таня Андрійчук, КаРаЛєВнА