Відбулися урочисті заходи з нагоди святкування WED – Міжнародного дня жіночого підприємництва

19 листопада у Києві, в будинку урочистих заходів Кабінету Міністрів України вже втретє відзначили Міжнародний день жіночого підприємництва (Women’s Entrepreneurship Day – WED). В урочистостях прийняла участь і Президент Міжнародної Дипломатичної ради в Україні Вікторія Ліснича.

В рамках заходу було встановлено рекорд України за участю жінок-підприємниць та проведено урочисте вручення дипломів. Також стартувала фотовиставка «Woman to Woman». Учасницями проекту стали 33 підприємниці, що мають визначні досягнення у бізнесі та займаються активною соціальною діяльністю. У заході також взяли участь: Віктор Ющенко, представники ЄС в Україні, дипломати з США, посли Польщі та Канади та багато інших.

Women’s Entrepreneurship Day (WED) – День жіночого підприємництва, відзначається 19 листопада у всьому світі та є найбільшим громадським рухом в підтримку та розширення прав жінок-підприємниць.

Мета WED – надихати та допомагати жінкам та дівчатам ставати активними учасницями економіки. Для цього створюються мережі жінок-лідерок, новаторів та підприємниць, щоб започатковувати стартапи, стимулювати економічну експансію та просувати жіночі громади в усьому світі. Щоб досягнути цієї амбітної мети, WED будує мережу однодумців.

Сьогодні WED відзначають у 144 країнах. Чотири мільярди жінок по всьому світу слідують своїй підприємницькій мрії. Україна також долучається до святкування.

Міжнародна Амбасада жінок-підприємців в Україні створена в 2016 році у співпраці з Польською Мережею www.ambas.org, яку, в свою чергу, було створено за зразком проекту Єврокомісії – Європейська Мережа Амбасадорів Жінок Підприємців (European Network of Female Entrepreneurship Ambassadors) і провадить свою діяльність у Києві.

Це незалежна громадська організація, метою діяльності якої є формування сприятливого середовища і умов для розвитку підприємництва серед жінок, усвідомлення їх суспільної значущості, та практична підтримка їхніх проектів завдяки мережі українських, польських, американських Амбасадорок. Серед засновників громадської організації – українські жінки-підприємці, які брали участь у Польському міжнародному проекті E-Bridge. Президент Громадської організації – Вероніка Марчук.

Амбасадорка – це жінка-підприємниця, яка має власну справу. Досягаючи успіху в бізнесі, вона водночас долучається до суспільної діяльності. Щороку на основі рекомендацій від різних спільнот і неурядових установ, організація запрошує до співпраці жінок, які, поділяючи засади етичного кодексу Амбасади та думку основного гасла: «Досягла успіху – будь прикладом для інших», розпочинають співпрацю в сфері пропагування підприємництва.