Вікторія Ліснича взяла участь у офіційному відкритті XI Світового Конгресу Українців

Президент Міжнародної Дипломатичної ради в Україні Вікторія Ліснича взяла участь у офіційному відкритті XI Світового Конгресу Українців, яке відбулось в Києві, в Олімпійському дворi Національного спортивного комплексу «Олімпійський» з участю 248 делегатів з 26 країн.

Серед почесних гостей та спікерів відкриття – Президент України Петро Порошенко, Перший віце-прем’єр міністр України Степан Кубів, Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Іванна Климпуш-Цинцадзе Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та інші.

Президент СКУ Евген Чолій, у своєму виступі під час відкриття зазначив про свої дві каденції (2008-2018 рр.), «Протягом цього періоду Світовий Конґрес Українців робив усе можливе для просування європейського та євроатлантичного курсу України. Це насамперед включало підписання і ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та надання їй безвізового режиму до Шенгенської зони. Попереду нові важливі завдання, щоб Україна стала повноправним членом ЄС, а також одержала План дій щодо членства в НАТО і відтак – членство в НАТО. Разом зі світовим співтовариством ми повинні і далі рішуче діяти. Зокрема,  щоб змусити Російську Федерацію деокупувати Крим, вивести свої сили зі Східної України та звільнити всіх українських політичних в’язнів і заручників. Світовий Конґрес Українців буде так діяти аж до нашої спільної перемоги, і ми, без жодного сумніву, переможемо».

ХІ Конґресу СКУ  підведе підсумки п’ятирічної діяльності СКУ, а також сформулює бачення розвитку організації на майбутнє. Серед ключових тем, які обговорюватимуть делегати — міжнародна підтримка України в питаннях економічного розвитку, оборони, реформування та в гуманітарній сфері, роль діаспори у створенні позитивного іміджу України та українців у світі, сприяння консолідації світового українства,  розширення мережі організацій СКУ, а також посилення впливу українських громад на вирішення важливих для України питань на міжнародному рівні.