Міжнародна дипломатична рада в Україні підтримала святковий meet-up «Свідоме батьківство»

Міжнародна дипломатична рада в Україні підтримала цикл унікальних освітніх мотиваційних meet-up «Свідоме батьківство», організатором якого виступає ГО «Прозорий вибір» разом з партнерами, зірковими соціально-активними мамами та татами, лікарями-гінекологами, психологами та юристами.

Метою ініціативи є привернення уваги до демографічної кризи, яка загрожує національній безпеці та майбутньому України, та її подолання. Згідно з офіційною статистикою за останні 25 років населення скоротилось на 10 млн. осіб. На 100 померлих в Україні лише 54 живонароджених. До 2025 року частка осіб віком понад 60 років становитиме 43.4%. Демографічна криза обумовлена старінням нації, скороченням рівня народжуваності та стрімким зростанням розлучень. Низька народжуваність, в свою чергу, зумовлена економічними, медичними, психологічними, юридичними чинниками та недостатньою інформаційною обізнаністю батьків.

Юлія Сергеєва –  ініціатор Проекту, засновник ГО «Прозорий вибір», мама та правозахисник, зазначила: «Свідоме батьківство» – це унікальні, регулярні, мотиваційні зустрічі по всій Україні з експертами, які дають практичний результат та комплексні відповіді для кожного. Ми пропагуємо ідеї міцної родини, популяризуємо сімейні цінності, мотивуємо до материнства, надаємо психологічну підтримку у подоланні страхів та невпевненості та юридичну допомогу у сімейних питаннях. Результат для держави – збільшення народжуваності та подолання демографічної кризи».

Іван Сорока – експерт ГО «Соціальна справедливість» з питань охорони здоров’я, президент Українського медичного клубу, акушер-гінеколог: «Ми говоримо про свідоме батьківство. Свідоме батьківство починається з осмислення цілей і сенсу життя – чого ми хочемо досягнути, як люди. Мабуть, діти – це наша найвища цінність, яку ми можемо передати у майбутньому. Тож давайте робити все для того, щоб наші діти були здоровими, щоб наші діти були вихованими, щоб наші діти були освіченими і щасливими».

У святковому meet-up взяли участь:

Сніжана Єгорова – відома українська акторка, теле- і радіоведуча, продюсер і співачка, яка вже більше 25-ти років успішно поєднує кар’єру і виховання п’ятьох дітей, а також є лідером ГО «Gorod «S» та активно бореться за права жінок і дітей: «Життя – це головна цінність! А життя дітей – ці відповідальність їхніх батьків до того часу, допоки вони не стануть самостійними особистостями».

Інна Силантьєва – громадський діяч, нагороджена діяльністю ООН за соціальну діяльність, засновник ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій», Фонду «Інни Силантьєвої»: «Умови для вагітних жінок повинні бути. І саме держава повинна створювати та забезпечивувати ці умови, щоб жінки не лише могли народжували, а й хотіли народжувати! Адже вагітна жінка – це символ добра, миру, любові…».

Катерина Вайдич – мати, відомий громадський та суспільний діяч: «Хочу, щоб швидше настав той час, коли війна на Донбасі зникне зі шпальт газет, а залишиться лише фактом з минулого в шкільному підручнику з історії України. Це, у свою чергу, підвищить відчуття безпеки і створить умови для підвищення народжуваності на всій території нашої держави».

Наталія Волкова – завідуюча жіночою консультацією КНП КДЦ Печерського району, практикуючий лікар-гінеколог: «Вагітність – головний екзамен в житті! До нього потрібно ретельно готуватися!».

Катерина Власюк – кращий адвокат у сфері сімейного права 2018 та 2016 років, автор книги «Розлучення. Сповідь адвоката», сімейний адвокат, медіатор, керуючий партнер ЮК «AVG»: «Розлучення – це маленька смерть, але після нього може бути довге і щасливе життя».

Олена Галимбовська – мати трьох дітей, психолог, психотерапевт: «Страхи і тривоги, пов’язані з вагітністю та народженням дитини, – нормальна реакція психіки на зміни в організмі та в житті. Ці страхи знаходяться в нашій раціональній частині. Якщо в них розібратися, можемо побачити, що не так все страшно, як здається. Організована безпека знизить страхи і тривогу».

Впевнені, що дана ініціатива буде цікава молоді, парам, які планують створити родину, жінкам, які хочуть мати дітей, або народити другу й наступну дитину та сім’ям, які мають будь-які питання щодо свідомого батьківства. А також знайде підтримку у всіх свідомих партнерів – громадськості, державних органів та бізнесу, яких запрошуємо до співпраці.