Вікторія Ліснича: «Місія української жінки – нести добро і продукувати щастя як в сім’ї, так і на роботі!»

Ми бачимо їх навколо нас – успішні жінки є в кожній сфері життя. Вони мають чіткий напрямок і знають, що вони роблять. Успішна жінка одночасно зайнята і задоволена своєю справою. Вона щаслива в сім’ї та на роботі. Як успішній жінці це вдається робити? Ми запитали про це Вікторію Лісничу.

Сьогоднi, обiймаючи посаду Президента Мiжнародної Дипломатичної Ради в Українi, Вiкторiя займає активну громадську позицiю й своїми дiями робить все можливе, аби бачити свою країну квiтучою та успiшною, аби Україна була зразком не тiльки для Європи, а й для усього свiту.

 Громадська діяльність

Пані Вікторіє, розкажіть скільки часу діє Міжнародна Дипломатична рада в Україні, і звідки появилась ідея створення такої соціально активної організації?

Бути соціально активним – означає не бути байдужим. І перш за все, не бути байдужим до майбутнього своєї країни. Всі ми народилися в Україні, всі ми – українці, і повинні цим пишатися. Міжнародна Дипломатична Рада в Україні кілька років тому якраз і була створена для того, аби показати місце та роль України у сучасному світі. Сьогодні до її числа входять провідні громадські діячі, особистості, які досягли в житті успіхів, представники культури, мистецтва, економіки. Діяльність Дипломатичної Ради спрямована на те, аби довести всьому світу, що Україна – це держава, яка ставить пріоритетними високі людські та духовні цінності. Кожен з нас своїми вчинками показує, настільки небайдужим він є до майбутнього своєї країни.

Яка стратегічна мета Дипломатичної ради?

Ми прагнемо об’єднати лідерів бізнесу, політики та соціальної сфери з України та закордону шляхом зміцнення міжнародної співпраці й культурного обміну. Ми переконані, що така синергія позитивно вплине на економічне зростання, сталий розвиток та стабільність України.

Які напрямки роботи є для Вас пріоритетними, і які досягнення вже є у цих напрямках?

Міжнародна Дипломатична рада в Україні – це двигун бізнес-кооперації та міжнародного співробітництва. Ми створили чудовий майданчик для ділової та політичної взаємодії між лідерами України та світу, а також обміну ідеями, проектами та об’єднання ресурсів. Для нас в пріоритеті також реалізація міжнародних соціальних проектів в галузі освіти, культури та медіа. Міжнародна дипломатична рада – це глобальна мережа співпраці, яка об’єднує партнерів більш, ніж в 20 країнах світу!

У році що минає Міжнародна Дипломатична рада підтримала ряд актуальних загальнодержавних заходів та проектів. Які з них найбільше вплинули персонально на Вас, і чому?

Дійсно, 2018 рік був багатим на велику кількість заходів та проектів, в яких була задіяна наша організація. Тут і українсько-китайський міжнародний форум «Один пояс, один шлях», і міжнародний жіночий форум «БізнесWoman», де ми виступили ексклюзивним партнером, і серія благодійних, патріотичних та соціальних акцій для дітей та сімей «Нове життя», «Подушка добра», «Єднаймося», «Книжка на Схід», акція «Приречені на щастя» та багато інших.

Відверто скажу, для мене завжди були і будуть на першому плані соціальні проекти, до організації яких, безпосередньо, Міжнародна Дипломатична Рада докладає зусиль, і всі вони спрямовані на покращення життя людей. Я вважаю, тільки тоді, коли ми будемо згуртовуватись з благими намірами, допомагати один одному, об‘єднуватись і спільними зусиллями діяти, життя українського народу зміниться, й ці зміни відчує кожен – від можновладця до пересічного громадянина.

Багато проектів відбулись у партнерстві з іншими організаціями. Хто Ваші партнери і як можна стати партнером Дипломатичної ради?

Протягом року Міжнародна дипломатична рада в Україні ініціювала, або підтримала ряд заходів у партнерстві з багатьма організаціями. Зокрема, нашими партнерами були Міністерство закордонних справ України, Торгово-промислова палата України, Посольство КНР, Міжнародна Амбасада Жінок-Підприємців, Бюро соціальних та політичних розробок, Інститут розвитку лідерства, Українська асоціація китаєзнавців,  журнали «Україна – Китай», «БізнесWoman», «Fashion Diplomacy», ГО «Прозорий вибір» та багато інших локальних ініціатив.

Ми завжди відкриті і раді співпраці організаціям, які продукують всебічний та конструктивний діалог громадськості, бізнесу та органів влади, готові забезпечити підтримку реформ, вдосконалення законодавчої бази та розбудову інституційних можливостей України.

  Політика

Роль жінки в політиці – яка вона? Пані Вікторіє, чи спроможні жінки конкурувати на рівні з чоловіками і в політиці, і в бізнесі?

Сьогодні світова політика загалом перебуває у процесі активних перетворень та змін, і роль жінки в політиці значно переосмислюється. Якщо говорити про Україну, то тенденція мене тішить. Жінки не тільки потенційно спроможні конкурувати на рівні з чоловіками в політиці і бізнесі, вони це вже багато років активно роблять.

На Вашу думку, чому в політичному житті країни нема чітко вираженої «партії жінок»? Чи взагалі потрібна вона? Якщо так, то що потрібно зробити, щоб така партія появилась і могла активно впливати на порядок денний в країні?

В Україні просто колосальна кількість активних та впливових жіночих організацій. Мова іде як про професійні об’єднання, так і про об’єднання за інтересами. Українські жінки громадсько дуже активні. Та і на державно-політичному рівні жінки не забувають про себе нагадувати. Жінки активно інтегровані у політичну систему країни і цей процес тільки набирає обертів. Якось виокремлюватись політично думаю не варто. Більш доцільніше було б усім жіночим організаціям створити спільну платформу для артикуляції своїх інтересів вже діючим жінкам-політикам, а також делегувати своїх лідерів на участь у професійній політиці.

Щоб Ви змінили в першу чергу займаючи найвищу посаду в країні?

Зробила б усе, щоб люди відчували впевненість у завтрашньому дні, жили в достатку та мали умови для активного розвитку!

Наступний 2019 рік буде гарячим на політичні події – в березні українці обиратимуть президента країни, а вже восени голосуватимуть за новий склад українського парламенту. Назвіть Ваші три основні критерії, спираючись на які будете визначатись зі своїм кандидатом на пост Президента України?

І в бізнесі, і в громадській роботі я завжди керуюсь при виборі партнерів трьома принципами. Це чесність, відповідальність та відданість своїй справі. Для мене вони в пріоритеті. На них спиратимусь і при виборі свого кандидата на такий важливий пост в країні.

Враховуючи Вашу активну громадську діяльність, роботу над зміцненням позитивного іміджу України закордоном та шалену підтримку з боку громадськості чи плануєте стати активним гравцем і поборотись за депутатський мандат на виборах до парламенту?

Дякую за таку високу оцінку моєї діяльності, мені це дуже приємно. Насправді у мене вже є певний досвід депутатської діяльності. Правда на місцевому рівні, але це також колосальний досвід, який дав розуміння процесу і всієї повноти відповідальності перед громадою. Розумію, що для важливих і серйозних змін в країні треба впливати на найвищому рівні. Ми поступово з командою до цього ідемо. Але зараз ще зарано говорити про конкретні плани. Це має бути рішення команди! На все свій час!

 Сім’я та роль жінки

На скільки легко Вам вдається поєднувати роботу і особисте життя? Як сімя ставиться до Вашої постійної зайнятості?

Поєднувати роботу і особисте життя для мене легко. Сім’я завжди мене підтримує у всіх моїх починаннях та поточних справах. За роки активної діяльності виробився вже певний баланс і я завжди чітко знаю що потребує більшої уваги у певний період мого життя.

Місія української жінки – все-таки сімя чи робота?

Ми, жінки, робимо світ кращим, щасливішим і добрішим. Для жінки важливо бути щасливою, любити і відчувати, що тебе люблять. Все починається з сім’ї. В останні роки в українських жінок появилася мотивація іти далі, рухатися вперед, розвиватися професійно. Тому місія української жінки – нести добро і продукувати щастя як в сім’ї, так і на роботі!

Що Ви порадили б жінкам, які хочуть бути успішними?

Для того, щоб бути успішним потрібно, в першу чергу, наполегливо працювати над собою, вдосконалюватись професійно, розвиватись як особистість. Це багатогранний процес, доволі важка праця. Але успіх того вимагає. Для багатьох успіх асоціюється виключно з бізнесом чи політикою, але в світі безліч сфер, де жінка може бути успішною і щасливою. Кожен вибирає своє. Успішні люди успішні саме тому, що вони чітко розуміють – важливо займатися не тільки улюбленою справою, але важливо, щоб ця улюблена справа приносила задоволення і позитивні результати для інших людей.

Назвіть відомих жінок, успіх яких Вам найбільше імпонує по духу! 

Захоплююся всіма жінками, які ведуть активну діяльність та не припиняють розвиватись. Це заслуговує поваги та захоплення.

Напередодні новорічних та різдвяних свят чого б Ви побажали українцям в Новому році?

У цей чудовий новорічно-різдвяний час хочу побажати добра, злагоди та достатку в кожну українську родину. Нехай новий рік принесе на українську землю мир та спокій, розвиток та процвітання. Давайте будемо разом чути один одного, допомагати один одному, будемо уважніші один до одного і робити цей світ добрішим!

Розмову вела Анастасія Давиденко, КраїнаUA