З ініціативи Жіночого клубу «За сімейні цінності» відбувся круглий стіл «Сімейне здоров‘я»

За ініціативи Жіночого клубу «За сімейні цінності» та міжфракційного депутатського об`єднання «Жіноча ініціатива за сімейні цінності» відбувся круглий стіл «Сімейне здоров‘я».

Під час круглого столу обговорили питання  збереження здоров’я сім’ї та забезпечення якісних медичних послуг у парадигмі сімейний лікар та пацієнти, визначили, що треба знати про вакцинацію та розглянули медичне страхування – чому для сім’ї це потрібно.

В рамках заходу відбулося також підписання Меморандуму Українською асоціацією сімейної медицини та жіночим рухом «За сімейні цінності», після чого обговорили формування спільних завдань та плану роботи.

Зокрема, серед першочергових завдань намітили повернути планування медичних кадрів на рівні держави (В Україні вже сьогодні не вистачає 10 000 лікарів сімейної медицини), повернути в дію програму «Охорона материнства і дитинства», запровадити системи Follow up, повернення принципу «крокова доступність» до медичних послуг, які надаються сімейними лікарями, педіатрами, поновлення профілактичної роботи із населенням, долучитися до організації роз‘яснювальної роботи серед населення та інше.

Висновки, які зробили для себе.

  1. Сімейний лікар = лікар сім‘ї!
  2. Здоровий спосіб життя в родині. Відношення до правильного харчування, відпочинку, фізичного виховання тощо – все закладається в родині. Потім наслідується дітьми у дорослому житті і передається наступним поколінням.
  3. Спорт. Скандинавська ходьба.
  4. Є два види лікування: поточне (те, що ми забезпечуємо собі протягом місяця: нежить, головний біль, кашель – 400 – 500 грн); а є критичне, яке призводить до зниження рівня життя родини (важкі хвороби). На критичне лікування бажано оформлювати медичну страховку, та сприяти введенню обов’язкового державного медичного страхування.
  5. Компетентний споживач медичних послуг і препаратів (приходити в аптеку із чітким розумінням, що потрібно, та які аналоги необхідного існують).
  6. Партнерство із сімейним лікарем. Не займатися самолікуванням.

Організатори щиро дякують за участь у круглому столі і змістовні фахові відповіді доповідачам Матюсі Ларисі Федорівні, Зинчуку Юрію Дмитровичу, Брунадському Віктору Павловичу, Дубініній Тетяні Юріївні, Безгодову Олександру Михайловичу, Гамазіну Юрію Олексійовичу, Підтуркину Дмитру Геннадійовичу, Лукашевич Альоні, ініціатору заходу Зої Шкурко, а також всім учасникам круглого столу.