Вікторія Ліснича: Національний музей Шевченка – це культурний хаб, в якому активно вирує життя

З нагоди 70-річчя Національного музею Тараса Шевченка, Міжнародного дня сім’ї, а також напередодні Міжнародного дня музеїв у Києві відбувся урочистий прийом.

Перші нагороди – від народних депутатів. За їх ініціативи Національний музей Тараса Шевченка, в особі його гендиректора Дмитра Стуса, отримав державну відзнаку – почесну грамоту Верховної Ради України.

А ось спеціальна статуетка – особлива, розроблена ювелірами і з сімейним підтекстом, колективу музею від міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності». Вручити почесну нагороду приїхали на свято представники Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» Вікторія Ліснича та Наталія Федорчук.

«У закладі впроваджені програми навіть для найменших. Проекти дозволяють дітям долучатися до культури і починати розуміти мистецтво, – говорить президент Міжнародної Дипломатичної ради в Україні Вікторія Ліснича, – Музей сьогодні це культурний хаб, а не традиційні уявлення людей про колекції та експозиції. У музеї чекають як наймолодших відвідувачів так і дорослих дітей та їх батьків. В основі програм – інтерактив. Це і воркшопи, майстер-класи, екскурсія-гра та квести, аби різними методами актуалізувати спадщину Тараса Шевченка, його біографію. Сьогоднішні нагороди – яскраве свідчення того, що життя музею активно вирує, і це надзвичайно тішить».

Почати відвідувати музеї, бо і вони від цього стануть ще цікавішими – закликають українців музейники. Кажуть, зможуть показувати нашу історію у тих форматах, у яких ми споживаємо культуру. Поки – це прагнення, але вони борються за своїх відвідувачів, хоча й розуміють, що це складний шлях.