Вікторія Ліснича: Ми знаємо як зробити меценатство трендом

При МФО «Жіноча ініціатива «За сімейні цінності» відбувся круглий стіл «Меценатство в культурній сфері». Серед питань, які обговорювалися учасниками: історія українського меценацтва у сфері культурної спадщини; законодавчі проблеми у питаннях збереження культурної спадщини; пропозиції та рекомендації щодо розвитку меценацтва в культурній сфері.

В обговоренні взяли участь експерти: Долеско Світлана – меценат, гендиректор Українського культурного центру, Воронецький Юрій – Голова правління БФ «Софос», Корнієнко Владислав – ректор КМАЕЦМ, доктор культурології, професор, к.м., Передирій Олена – засновник ГО «Друзі музики», Винограденко Світлана – керівник МГО «МОЗИРОН», Приходько Назар – журналіст, громадський діяч, Олійник Олександр – віце Президент Асоціації благодійників України, Шиленко Юлія – заступник директора Національного музею ім.Т.Шевченка, Сухоліт Наталія – куратор мистецьких проектів, Гуцул Юрій – засновник галереї «Les Noms», експерти МГО «За сімейні цінності», які виступили ініціаторами проведення круглого столу: Висоцька Галина, Гомольська Лілія, Ліснича Вікторія та Федорчук Наталія.

За словами президента Міжнародної Дипломатичної ради в Україні, одного з ініціаторів круглого столу Вікторії Лісничої, актуальність таких заходів продиктована часом і необхідністю винесення на всеукраїнський рівень обговорення всіх аспектів меценатства як в культурній сфері, так і всіх інших:

 «У всьому світі поняття меценатства сприймається нормально й адекватно. Явище цілком природне для людей впливових і розуміючих. Особлива необхідність у ньому є у сфері культурного розвитку людини. На жаль, дуже часто актуальні культурницькі ініціативи та проекти неможливо реалізувати без додаткового фінансування зі сторони. Такою стороною, «дружнім плечем» я переконана повинні стати меценати. Тому ми ініціювали проведення цього круглого столу, щоб знову актуалізувати дану тему на загальнодержавному рівні. У нас є гарні ініціативи та конкретні механізми як зробити меценатство «культурницьким трендом», зазначила пані Вікторія.

Учасники круглого столу «Меценатство в культурній сфері» ухвалили наступну Резолюція:

  1. За участі організаторів круглого столу створити координаційну групу, до складу якої включити: меценатів, митців, експертів, представників громадських організацій, представників ІТ спільноти для напрацювання узгодженого законопроекту про меценацтво в культурній сфері та стимулювання розвитку меценатства в Україні.
  2. Залучити представників ІТ спільноти для розробки концепції ІТ платформи «Прозоре меценатство» із використанням технології блокчейн для створення прозорого і легкого у використанні ІТ продукту, який дозволить театрам, музеям, галереям, музичним та художнім закладам, талановитим представникам культури виставляти свої проекти, реалізація яких потребує меценатських внесків (від юридичних та фізичних осіб), а меценатам – забезпечить прозоре використання виділених коштів.
  3. Розробити і запропонувати новому Уряду Державну програму з питань збереження та відновлення культурної спадщини.
  4. Залучити ЗМІ для висвітлювання та пропагування ролі меценатства у збереженні культурного надбання України та інформування про роботу координаційної групи.
  5. Звернутися до Першоі Леді України Олени Зеленської з проханням взяти під патронат збереження та відновлення культурної спадщини України. Долучитися до культурної дипломатії, яка дозволить Україні вийти на рівень найвпливовіших держав світу.