Вікторія Ліснича: «Найважливіші інвестиції – це люди!»

В країні, яка себе поважає, фундаментальним має бути саме Сім’я. Міжнародний Жіночий рух «За сімейні цінності» вкотре ініціював проведення круглого столу на тему «Освітній декрет».

Захід пройшов у стінах українського парламенту. Подія організована спільно з Міжфракційним депутатським об`єднанням «Жіноча ініціатива за сімейні цінності». Круглий стіл ініційовано з метою формування дієвої, ефективної сімейної політики задля піднесення інституції сім’ї до належної їй пошани.

Під час засідання круглого столу «Освітній декрет» одна із найактивніших членів Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності», президент Міжнародної Дипломатичної Ради в Україні Вікторія Ліснича зазначила:

«Найважливіші інвестиції – це люди. Декретна відпустка – це можливість для матусь і татусів дистанційно здобувати освіту, нові навички, перекваліфікуватися і при цьому, знаходитися поряд зі своєю дитиною».

Нижче пропонуємо деякі короткі репліки запрошених гостей та учасників круглого столу.

Анастасія Рагімова, політолог, власниця медіа холдингу, молода мама, член Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» про світові тенденції ринку праці:

«Майже кожна жінка, яка народжує, потенційно стає безробітною. Однак, кожна декретна жінка, яка залишилася без роботи, може отримувати освіту. Для цього необхідно знайти 2-3 години в тиждень щоб відвідувати заняття для оволодіння професією майбутнього. А саме: SMM, інтернет маркетинг, дизайн інформації та інші творчі професії. Роботи будуть замінювати майже всі технічні професії, але штучний інтелект не зможе повністю замінити людину. Людина, яка мислить креативно, матиме перевагу. Ми всі повинні слідкувати за новими тенденціями. У нас є два шляхи: або залишитися в минулому, або опановувати нові професії».

Тетяна Сучкова, продюсер, режисер, журналіст:

«Декрет – це постанова влади. Якщо ми звернемося до європейського досвіду, то ми побачимо, що таке декретна відпустка у Європі. Це 12-14 місяців майже 100 % оплата праці. Далі до трьох років є градації в кожній країні. Зокрема, це такі країни як Німеччина, Франція Бельгія та інші. Жінці потрібно розвиватися соціально. Вона може допомагати іншій жінці, родині. Вона може бути самостійною. Вона потребує сімейного і державного захисту. Вона може заробляти дуже великі гроші, але сфокусовувати їх на свою сім’ю, на розвиток творчості, забезпечення своїх дітей. Це і буде розвиток держави».

Михайло Міщанюк, ВО Платформа громадянських ініціатив про концепт платформи «Освітній декрет»:

«Ми розробляємо комплексну, унікальну і головне – безоплатну інтернет-платформу для підвищення кваліфікації та здобуття нових навичок. Там будуть авторські відео курси з вивчення іноземних мов, курси SMM, створення маленького сімейного бізнесу, hand-made та можливості реалізації такої продукції. Наша інтернет-платформа – впевнений крок у майбутнє. Ми хочемо надати людям можливість реалізувати свій потенціал, навчитися новому, коли Ваша дитина спить».

Марина Громова, представниця ГО «Батько має право»:

«Коли сім’я розлучається, батько хоче в рівній можливості виконувати свої обовязки. Мати мінімум 50 % канікул, свят спільно з дитиною. Сучасний український чоловік знає як доглядати за дитиною і повинен мати можливість долучатися до її виховання. Буде гарна тенденція, якщо на законодавчому рівні чоловік отримає дійсно рівне право і буде брати таку ж відповідальність за народження дитини, як і жінка».