Вікторія Ліснича: Право на батьківство для кожної родини має бути захищено державою

Питання щасливого батьківства залишається найактуальнішим для переважної більшості українських сімей. Однак частина наших громадян позбавлена можливості реалізувати своє право з медичних причин. За статистикою, в Україні частота жіночого безпліддя сягає до 60%, а чоловічого – до 40%.

Підкомітет з питань оздоровлення та охорони материнства і дитинства профільного Комітету ВРУ обрав правильний шлях, розпочавши обговорення зазначеної теми серед фахового середовища із залученням громадськості. В обговореннях, окрім народних депутатів України, взяли участь керівники медичних закладів, лікарі, юристи, психологи, науковці.

«В Україні сурогатне материнство існує, а отже, потребує правового врегулювання. Різновидів допоміжних репродуктивних технологій з кожним роком більшає і наша репродуктологія займає достатньо високе місце у світовій медицині. Однозначно законопроект має відповідати міжнародним нормативно-правовим актам, із урахуванням державницького підходу, спрямованого на збереження нації, і врахувавши право громадян на батьківство», – зазначила Президент Міжнародної Дипломатичної ради в Україні, учасниця Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» Вікторія Ліснича.

Oрганізація «За сімейні цінності» вважає, що прийняття законопроекту про допоміжні репродуктивні технології необхідне як для юридичних гарантій усіх сторін процесу, так і для подолання явища заробітчанства у сфері сурогатного материнства. Адже сьогодні сурогатних матерів шукають навіть через соціальні мережі, на ресурсах із вакансіями або ж за оголошеннями у громадському транспорті. На превеликий жаль, здебільшого на ці пропозиції реагують молоді дівчата, які у віці 18 років ще не мають повного розуміння фізіологічних і психологічних наслідків від надання згоди.

Під час засідання обговорювалися питання щодо демографічної ситуації в Україні, ситуації стосовно застосування допоміжних репродуктивних технологій приватними та державними медичними закладами, проблематики чинного законодавства та необхідності його вдосконалення, розробки концепції щодо вирішення актуальних проблем у цій сфері.

За результатами засідання створено робочу групу з розробки законопроекту, до якої увійшли представниці організації «За сімейні цінності» .